TEDxPlzeň 2022

Fotky najdete zde. Nebo také pod tagem #tedx #tedxplzen

Doprovodný program

Termovize do škol

Termokamery jsou dnes již běžně využívány v průmyslu, výzkumu nebo lékařství, ale své uplatnění mají také ve výuce. Studentům umožňují pozorovat a lépe tak pochopit dosud okem neviditelné jevy a tento vizuální zážitek jim navíc zprostředkovat v reálném čase.

Náš výzkumný tým využil svých zkušeností a vyvinul speciální termokameru pro badatelsky orientovanou výuku fyziky, biologie nebo chemie. Termokamera je navržena s ohledem na nové možnosti a formy vzdělávání a její ovládání je pomocí velkého dotykového displeje stejně snadné jako tablet.

V rámci výuky je možné zapůjčit sady s termokamerou LabIR Edukit do škol nebo navštívit naše projektové dny a workshopy pro učitele.

Termovize do škol

VR Training

O virtuální realitě slyšel dnes už asi každý, ale ne každý měl možnost si ji sám také vyzkoušet. Virtuální realita dokáže nasimulovat jakoukoliv situaci autenticky, ale přitom bezpečně. Zažijte tuto unikátní technologii na vlastní oči! Stačí si jen nasadit brýle a nechat se vést. A kdo vám to umožní?

VR Training – plzeňská společnost pod vedením Marka Bárdyho, která se specializuje na unikátní způsob školení prostřednictvím virtuální reality. Můžete díky nim blíže poznat například projekt VR Medical, který napomáhá ke kvalitnější a efektivnější neurologické a ortopedické léčbě po úrazech a operacích nebo při péči o seniory ve zdravotnických zařízeních.

Kromě toho se seznámíte i s programem VR School, který slouží jako doplněk klasické výuky a umožňuje žákům jedinečným způsobem prožít situace, které by bez virtuální reality nebyly při běžném způsobu vyučování možné. Vyzkoušejte si chemické pokusy, staňte se svědky důležitých historických událostí nebo si rovnou zaleťte až do vesmíru!

VR training

VR School

VR Medical

Já na tom dělám

Když se řekne recyklace, málokdo si představí, že by se na ní mohl on sám podílet i jinak než tříděním odpadu. Země je zahlcena věcmi, které jsou zdánlivě bezcenné a nikdo už je používat nechce. Co kdyby ale existoval způsob, jak z nich vyrobit věci nové, které mohou opět někomu dělat radost?

“Já na tom dělám” je projekt dvou kamarádů, Jana Šimsy a Františka Hanfa, který vznikl v roce 2012. Oba dva od té doby uspořádali více než 100 tvůrčích recyklačních dílen, na kterých ukazují nové možnosti předcházení vzniku odpadu a zužitkování toho, který už existuje. 

Vzpomínáte si na audiokazety? Napadlo Vás, že byste je ještě někdy mohli znovu používat? Pokud ne, přijďte se na vlastní oči přesvědčit, že taková audiokazeta nemusí být věc k zahození.

Já na tom dělám

Face Yoga Simona

Simona Rydlová, certifikovaná lektorka a propagátorka Face Yogy u nás. Face Yoga ji změnila nejen obličej, ale i přístup k péči o sebe. 

Osmnáct let pracovala v módní branži – nejprve jako modelka a produkční, poté módní redaktorka a šéfredaktorka (Elle, Marianne a Instyle). 

Posledních pět let vede individuální lekce, workshopy a vytváří své online programy, jejichž cílem je vždy to, aby se ženy cítily a vypadaly co nejlépe v jakémkoliv věku. V tom pokračuje i s Face Yogou, jen na osobnější a intimnější úrovni. “Botox vám sice vrásku na čele vyhladí, ale nevyřeší, co za tou vráskou je. Díky svým zkušenost vím, že sebepéče a sebeláska jsou základem pro jakýkoliv vztah – jak pracovní, tak osobní. Od nás samotných to vše začíná.”

Face Yoga Simona

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři