Petra

Licence, program, partneři


„Neznám nikoho, komu by TEDx nezměnil život.“ Věta, která Petře před více než pěti lety přišla dost nadsazená. Dnes s pokorou souhlasí. TEDx změnil její život od základu, nezůstal kámen na kameni. Poznává, jaké podoby může mít vášeň. Je vděčná, že v dnešním světě plném chaosu může spolupracovat a přátelit se s lidmi, kteří ji z toho chaosu vyvádí. Jo, pár věcí zůstalo při starém. Pořád sbírá korky od vína, jezdí na skateboardu a miluje svoji báječnou dceru.

Barbora

Produkce, komunikace


TEDxem to vše začalo. Projekt, který se zprvu zdál jen jako koníček (a velkou láskou), se stal životním stylem, který se Báře promítl i do profesního života. Od cizích jazyků tak utekla k produkci v kreativním centru DEPO2015, které ji stejně jako TEDx rychlostí vystřelené rakety žene dopředu. A aby jí všechny ty tabulky, checklisty a to do listy nezahltily, proniká do světa filmů, hudby a prosté radosti z přítomnosti, kde nalézá mír pro svou jinak neklidnou mysl.

Martin

Grafika


Martin sedí na tisíci židlích, ale snaží se vše odvést a uřídit, jak nejlépe umí. Zajímá se o design a architekturu, lidské osudy, nové technologie, ale také si dokáže užít chvíli klidu uprostřed rušného města díky meditaci. A proč TEDxPlzeň? Prý neexistuje lepší platforma, kde se dostat k moudrým a inspirativním myšlenkám.

Monika

Registrace, program


Monika Menclová má mladou, milou mysl. Měří méněvíce metr (marně málo). Mimo milované miluje manéž, mléko, máslo místo margarínu, mraky, mezinárodní mír. Monika mnoho mlsá, místy možná moc myslí, mnohdy může mystifikovat, mrhá marnostmi a mimořádně minutami, maká. Mimochodem … moc mluví! 🙂

Gábi

Program, lektorka


Gábi je žena, která umí naslouchat. Má schopnost vidět věci jinak, mezi řádky najde to, co nikdo jiný. Je plná respektu a empatie k druhým, snad proto se s ní tak dobře povídá a pobývá. Nádherně fotí, ráda se dobře nají a napije dobrého vína. Spolupráce s řečníky TEDxPlzeň je pro ni vzrušující cestou objevováni bohatství v každém z nich.

Klára

Produkce


Klára dokončila studium Arts managementu, kulturou a uměním by se ráda zabývala i ve svém budoucím profesním životě. Má sice nápady, jak by mohla obohatit plzeňskou kulturní scénu o nové projekty, k jejich realizaci jí ale momentálně chybí odvaha a praktické zkušenosti. Spolupráci při organizaci TEDxPlzeň tak vnímá nejen jako výzvu, jak čelit těmto překážkám, ale také jako možnost, jak nastartovat kariéru a jak smysluplně trávit volný čas v prostředí plném energických lidí a jejich kreativních nápadů.

Eva

Komunikace, média


Eva vždycky tíhla k věcem, které jsou nové, kreativní a zavání poznáním nejen pro ni, ale i pro okolí. I proto ji uchvátil TEDx. Několik let pracuje v marketingu rychle se vyvíjejících IT firem. O víkendech relaxuje v přírodě, při malování, józe nebo vaření.

Denisa

Komunikace, web


Je velkou fanynkou TEDxu. Znamená pro ní inspiraci, motivaci, poznávání nových a jedinečných lidí. TEDxPlzeň bere jako výzvu a zároveň příležitost přiučit se mnohému novému neznámému. Pracuje v softwarové firmě a od počítačů ráda utíká do přírody se svým čtyřnohým parťákem. Miluje svou rodinu, přátele, jídlo, ráda si zajóguje nebo se podívá na dobrý film.

Šárka

Produkce, partneři


Šárka v mládí vystudovala stavební průmyslovku. Ve zralém věku pak večerně dokončila bakalářské studium v oboru veřejná správa, ve kterém se pohybuje víc jak patnáct let. Je vytrvalou studentkou a praktikantkou života a mezilidských vztahů, bere život sportovně a snaží se řídit heslem „Žij a nech žít“. Podle Šárky nic není jen náhoda, a proto práci na TEDxPlzeň bere jako úžasnou výzvu.

Olga

Produkce


Mladá a neklidná milovnice chlebíčků a dlouhých procházek. Je zapálenou amatérskou herečkou a myslí si, že její vtipy jsou ty nejvtipnější. Snaží se ještě věřit na poníky a duhu, a proto TEDxPlzeň.

Jarka

Administrativa


Jarka patří k těm méně viditelným členům týmu, kteří se stávají viditelnými až v momentě, kdy nastane problém. Je mistr ve znalosti účetnictví, daní, baví jí právo, ať už zákonné či lidské. V TEDx týmu naskočila do rozjetého vlaku, což naplno vypovídá o jejím životě. TEDx se pomalu a jistě stává součástí jejího života a je za to moc ráda.

Markéta

Produkce


Markéta žije každý den naplno a přesto vždy najde chvíli na to, aby se zhluboka nadechla, vydechla a užila si ten jedinečný okamžik života, který se už nebude opakovat. A co pro ni znamená TEDx? Je to unikatní možnost jak poznat lidi, kteří se nebojí rozdávat inspiraci a pozitivní energii.

Marcela

Produkce


Zbožňuje Paříž. Žila tam několik měsíců a to nádherné město navždy zůstane její srdcovou záležitostí. Žije hudbou. Zpívá v NA-HLAS! A už devět let je její nesmírný talent nedoceněn (a taky ráda vtipkuje). Občas si chce odpočinout od okolního světa. Proto se utíká schovat do knižního světa fantazie. Baví ji fotit. Bohužel, výstavní kusy to nejsou. Taky trochu píše, a to tak dobře, že se její poezii zatím nikdo neodvážil publikovat. Ze všeho nejraději se však obklopuje inspirativními lidmi, kteří jí motivují a ženou kupředu. Proto TEDx – letos podruhé.

Helena

Komunikace


TEDx přišel Helče do života v době, kdy si přála zpomalit. Na chvíli se zastavit, dívat se do svého nitra. Stačilo pár TEDx Talks, prožití několika TEDx akcí na živo, životní náhody a lítá v tom stejně jako ostatní tedexáci. Helča má přirozený dar vidět věci ze širšího úhlu pohledu a je ve správnou chvíli na správném místě.

Jana

Sociální sítě, komunikace


Janča se u nás stará o socky – myšleno sociální sítě. Je to ten člověk, který sedí za počítačem, vymýšlí copy, sdílí příspěvky na Facebook a Instagram a doufá, že budou mít co nejvíce likes, komentářů a sdílení. Na TEDxu miluje nejvíc komunitu lidí, jež TEDx vytvářejí. Není to totiž jen o výborných řečnících, ale i o skvělé partě v týmu a o vás.

Lenka

Produkce, partneři


Lenka se narodila na Moravě. V roce, kdy byla Plzeň hlavním městem kultury, se do ní přestěhovala. Změna města ji motivovala i ke změně pracovní – opustila státní správu a vrhla se do kulturního prostředí.
Zajímá ji divadlo, hudba, literatura a komiks. TEDx bere jako výzvu naučit se a vyzkoušet si nové věci.

Tomáš

IT podpora


V běžném životě je Tomáš schován pod závoj energetiky a dodávek elektřiny, pokud ale ožívá TEDx životem, je takový Braniborský rytíř plzeňského TEDxu. Již se tolik nezapojuje do příprav, ale protože je u něj od samého začátku, je to pro něj velká srdcovka a je tedy připraven vždy pomoci.
Když není zrovna na cestách, rád si pročistí hlavu hraním či poslechem EDM, během, jízdou na kole nebo třeba jen obyčejnou procházkou.

Samuel

Program, poradce


Samuel je s českým hnutím TEDx (a zejména jeho pražskou větví) spojen téměř od samého počátku. TEDxPlzeň podporuje v roli poradce, překladatele a držitele palců. Je koordinátorem dobrovolnického titulkování TED talks v češtině. Rád se ptá proč – na cokoli. Má ženu, tři děti, vášeň pro hudební nástroje a ve sklepě zárodek truhlářské dílny.