Petra

Licence, program, partneři


Petřin život je jako řeka. Chvíli poklidně teče, místy proudí, chvílemi přijdou peřeje, občas se rozlije ze břehů a pak se zase vrátí ke klidnému toku. A příprava TEDx je přesně taková. Je neustále v pohybu, přináší proud energie, nezapomenutelná setkání a krásné chvíle. Po studiu strojařiny vplula Petra do světa informačních technologií. Miluje svoji báječnou dceru, sbírání korků od vína, vaření, skateboard, jógu, lidi a TEDx 🙂

Barbora

Komunikace, média


TEDx není pro Barču jen o sdílení myšlenek hodných šíření, ale také o neuvěřitelné dávce energie, která může kohokoliv motivovat k čemukoliv. Ráda posouvá své hranice a věří, že když člověk po něčem touží, měl by jít svému štěstí naproti. Kromě TEDxu se věnuje taky studiu francouzštiny a angličtiny, miluje hudbu (sousedi by mohli vyprávět), dobré víno a vůni čerstvě posečené trávy.

Martin

Grafika, produkce


Martin sedí na tisíci židlích, ale snaží se vše odvést a uřídit, jak nejlépe umí. Zajímá se o design a architekturu, lidské osudy, nové technologie, ale také si dokáže užít chvíli klidu uprostřed rušného města díky meditaci. A proč TEDxPlzeň? Prý neexistuje lepší platforma, kde se dostat k moudrým a inspirativním myšlenkám.

Monika

Program


Monika Menclová má mladou, milou mysl. Měří méněvíce metr (marně málo). Mimo milované miluje manéž, mléko, máslo místo margarínu, mraky, mezinárodní mír. Monika mnoho mlsá, místy možná moc myslí, mnohdy může mystifikovat, mrhá marnostmi a mimořádně minutami, maká. Mimochodem … moc mluví! 🙂

Gábi

Program, lektorka


Gábi je žena, která umí naslouchat. Má schopnost vidět věci jinak, mezi řádky najde to, co nikdo jiný. Je plná respektu a empatie k druhým, snad proto se s ní tak dobře povídá a pobývá. Nádherně fotí, ráda se dobře nají a napije dobrého vína. Spolupráce s řečníky TEDxPlzeň je pro ni vzrušující cestou objevováni bohatství v každém z nich.

Klára

Produkce, partneři


Klára dokončuje studium Arts managementu, kulturou a uměním by se však ráda zabývala i ve svém budoucím profesním životě. Má sice nápady, jak by mohla obohatit plzeňskou kulturní scénu o nové projekty, k jejich realizaci jí ale momentálně chybí odvaha a praktické zkušenosti. Spolupráci při organizaci TEDxPlzeň tak vnímá nejen jako výzvu, jak čelit těmto překážkám, ale také jako možnost, jak nastartovat kariéru a jak smysluplně trávit volný čas v prostředí plném energických lidí a jejich kreativních nápadů.

Olga

Program, produkce


Mladá a neklidná milovnice chlebíčků a dlouhých procházek. Je zapálenou amatérskou herečkou a myslí si, že její vtipy jsou ty nejvtipnější. Snaží se ještě věřit na poníky a duhu, a proto TEDxPlzeň.

Denisa

Komunikace, web


Je velkou fanynkou TEDxu. Znamená pro ní inspiraci, motivaci, poznávání nových a jedinečných lidí. TEDxPlzeň bere jako výzvu a zároveň příležitost přiučit se mnohému novému neznámému. Pracuje v softwarové firmě a od počítačů ráda utíká do přírody se svým čtyřnohým parťákem. Miluje svou rodinu, přátele, jídlo, ráda si zajóguje nebo se podívá na dobrý film.

Šárka

Produkce, catering


Šárka v mládí vystudovala stavební průmyslovku. Ve zralém věku pak večerně dokončila bakalářské studium v oboru veřejná správa, ve kterém se pohybuje posledních patnáct let. Je vytrvalou studentkou a praktikantkou života a mezilidských vztahů, bere život sportovně a snaží se řídit heslem „Žij a nech žít“. Podle Šárky nic není jen náhoda, a proto práci na TEDxPlzeň bere jako úžasnou výzvu.

Áďa

Komunikace, sociální sítě


Charakterem připomíná Phoebe z Přátel. Dělá čest svému znamení zvěrokruhu, i když spíše než střelcem je šípem bezstarostně letícím nicotným vakuem, jenž občas narazí do betonového sloupu. U moře hledá klid a nový směr letu. Z jejích oblíbených zvířat Vám připomene onu žábu, která na možný zákaz pro zelenou prořízlou pusu odpoví: „Chudák krokodýl, on se na ten výlet tak těšil.“

Jarka

Administrativa


Jarka patří k těm méně viditelným členům týmu, kteří se stávají viditelnými až v momentě, kdy nastane problém. Je mistr ve znalosti účetnictví, daní, baví jí právo, ať už zákonné či lidské. V TEDx týmu naskočila do rozjetého vlaku, což naplno vypovídá o jejím životě. TEDx se pomalu a jistě stává součástí jejího života a je za to moc ráda.

Honza

Produkce


Honza v mládí hodně četl, taky Verneovky. Nechtěl být kapitánem Nemo, chtěl být Někdo. Kým se stal, ví jeho blízcí. Dostudoval a dělá v IT, má pár záplat a je divně normální. Několikrát zasadil strom, dvakrát porodil syna, Karla a Pavla, jednou postavil dům. TEĎ chce dělat TED, poprvé.

Markéta

Produkce, technická produkce


Markéta žije každý den naplno a přesto vždy najde chvíli na to, aby se zhluboka nadechla, vydechla a užila si ten jedinečný okamžik života, který se už nebude opakovat. A co pro ni znamená TEDx? Je to unikatní možnost jak poznat lidi, kteří se nebojí rozdávat inspiraci a pozitivní energii.

Marcela

Registrace


Zbožňuje Paříž. Žila tam několik měsíců a to nádherné město navždy zůstane její srdcovou záležitostí. Žije hudbou. Zpívá v NA-HLAS! A už devět let je její nesmírný talent nedoceněn (a taky ráda vtipkuje). Občas si chce odpočinout od okolního světa. Proto se utíká schovat do knižního světa fantazie. Baví jí fotit. Bohužel, výstavní kusy to nejsou. Ze všeho nejraději se však obklopuje inspirativními lidmi, kteří jí motivují a ženou kupředu. Proto TEDx – letos poprvé.

Tomáš

Technická produkce


Tomáš studuje dálkově elektrotechniku, živí se elektro projektováním a na TEDxPlzeň řeší technickou produkci. Snaží se lidem jednoduchým způsobem zprostředkovat technické složitosti. Rád si pročistí hlavu hraním či poslechem EDM, plaváním, jízdou na kole nebo obyčejnou procházkou.

Samuel

Program, poradce


Samuel je s českým hnutím TEDx (a zejména jeho pražskou větví) spojen téměř od samého počátku. TEDxPlzeň podporuje v roli poradce, překladatele a držitele palců. Je koordinátorem dobrovolnického titulkování TED talks v češtině. Rád se ptá proč – na cokoli. Má ženu, tři děti, vášeň pro hudební nástroje a ve sklepě zárodek truhlářské dílny.