Řečníci

Jednotlivé řečníky budeme postupně představovat, proto sledujte tento web nebo náš Facebook.

Martin Soukup

kulturní antropolog a autor řady knih, kterého fascinuje lidská rozmanitost. Jeho vášní je Papua-Nová Guinea, kde uskutečňuje výzkumy. Je nadšeným čtenářem a milovníkem poezie, kterou s chutí přednáší. Martin je laureát ceny Neuron pro mladé vědce 2017.

Radkin Honzák

psychiatr, autor několika desítek odborných i popularizačních knih. Zabývá se především psychosomatikou, psychoterapií a fenoménem bolesti. Je stále aktivní v ambulantní i lůžkové péči a také jako vysokoškolský pedagog. Mluví obyčejnými slovy o důležitých věcech.

VH

Veronika Hurdová

blogerka, spisovatelka a máma tří dětí vychovávaných ke svobodě a zodpovědnosti. Poté, co opustila svět korporátu, začala psát blog Krkavčí matka a rozjela několik dalších úspěšných projektů. Veroniku nadzvedává ze židle dnešní svět konzumu, ráda hraje volejbal, cestuje a podle jejích slov je papírovým fetišistou – rozumějte, miluje knihy.

Steve Lichtag

světoznámý filmař, producent, režisér a spisovatel. Nadšený milovník a ochranář podvodní fauny a flory. Jako jeden z prvních na světě natočil film o Velkém Bílém žralokovi bez ochranné klece. Je autorem mnoha filmů za které obdržel více jak 70 mezinárodních ocenění. Vystudovaný herec Steve miluje humor a neznámo.

Soňa Jonášová

absolventka zemědělského inženýrství na Mendelově univerzitě a zakladatelka Institutu Cirkulární Ekonomiky, který se věnuje tématu udržitelného rozvoje. „Musíme začít vnímat odpady jako zdroje a začít spolupracovat. Změnu, kterou chceme vidět kolem, musíme ale nejdřív započít u sebe,“ říká.

Michael Havas

novozélandský dokumentarista, scénárista a producent československého původu. Má na svém kontě více než 60 filmů, z nichž mnohé získaly mezinárodní ocenění. Vystudovaný germanista, milovník historie, Shakespeara i K.J. Erbena. Bez nadsázky můžeme Michaela nazvat světoobčanem.