Řečníci 2017

Jednotlivé řečníky budeme postupně představovat, proto sledujte tento web nebo náš Facebook.

Diana Siswartonová

nezávislá konzultantka vitální kvality vody zabývající se udržitelnými vodními technologiemi. Diana má česko-indonéský původ a mystérium vodního živlu ji doslova fascinuje. Ráda experimentuje se vším tekutým a s tématem netradičních vodních technologií se účastní konferencí po celém světě. Miluje studánky, řeky a taky déšť.

Lucie Balarinová

vystudovaná zdravotní sestřička a pedagožka, zakladatelka společnosti První pomoc živě. Po vlastním zážitku, kdy během studia na střední škole nedokázala dát potřebnou první pomoc kolabujícímu člověku, se rozhodla hledat a rozvíjet způsoby výuky jednoduchých úkonů vedoucích k záchraně toho, čeho bychom si nejenom u sebe měli všichni nejvíc vážit – lidského života.

Tomáš Holub

plzeňský biskup, předtím generální sekretář České biskupské konference. První vojenský kaplan sloužící ve válečných oblastech v bývalé Jugoslávii a Iráku. Svůj úřad a život dnešní církve rád přibližuje veřejnosti skrze Twitter, v zimě rád vyrazí se snowboardem nebo lyžemi na hory a tím nejlépe ukazuje svému okolí, že, jak sám říká, i biskup je jen člověk.

Martin Soukup

kulturní antropolog a autor řady knih, kterého fascinuje lidská rozmanitost. Jeho vášní je Papua-Nová Guinea, kde uskutečňuje výzkumy. Je nadšeným čtenářem a milovníkem poezie, kterou s chutí přednáší. Martin je laureát ceny Neuron pro mladé vědce 2017.

Radkin Honzák

psychiatr, autor několika desítek odborných i popularizačních knih. Zabývá se především psychosomatikou, psychoterapií a fenoménem bolesti. Je stále aktivní v ambulantní i lůžkové péči a také jako vysokoškolský pedagog. Mluví obyčejnými slovy o důležitých věcech.

Veronika Hurdová

blogerka, spisovatelka a máma tří dětí vychovávaných ke svobodě a zodpovědnosti. Poté, co opustila svět korporátu, začala psát blog Krkavčí matka a rozjela několik dalších úspěšných projektů. Veroniku nadzvedává ze židle dnešní svět konzumu, ráda hraje volejbal, cestuje a podle jejích slov je papírovým fetišistou – rozumějte, miluje knihy.

Steve Lichtag

světoznámý filmař, producent, režisér a spisovatel. Nadšený milovník a ochranář podvodní fauny a flory. Jako jeden z prvních na světě natočil film o Velkém Bílém žralokovi bez ochranné klece. Je autorem mnoha filmů za které obdržel více jak 70 mezinárodních ocenění. Vystudovaný herec Steve miluje humor a neznámo.

Soňa Jonášová

absolventka zemědělského inženýrství na Mendelově univerzitě a zakladatelka Institutu Cirkulární Ekonomiky, který se věnuje tématu udržitelného rozvoje. „Musíme začít vnímat odpady jako zdroje a začít spolupracovat. Změnu, kterou chceme vidět kolem, musíme ale nejdřív započít u sebe,“ říká.

Michael Havas

novozélandský dokumentarista, scénárista a producent československého původu. Má na svém kontě více než 60 filmů, z nichž mnohé získaly mezinárodní ocenění. Vystudovaný germanista, milovník historie, Shakespeara i K.J. Erbena. Bez nadsázky můžeme Michaela nazvat světoobčanem.