Co je TEDx

TEDx je nejen konference, ale i společenská událost a jedinečné setkání. Každý TEDx je vždy plný zajímavých a inspirativních přednášejících z rozličných oblastí. Ti během krátké prezentace představí svůj životní příběh, zkušenosti nebo poznatky, které vám dodají energii a chuť věci měnit.

TEDx vznikl jako nezávislá odnož populárního konceptu TED, jehož cílem je šířit světem zajímavé myšlenky a podněcovat diskuzi. Organizují jej skupiny nadšenců v různých městech po celém světě.

Pokud stále nemáte jasno, na co se můžete těšit, koukněte na pár videí.

Co je TED

Původně jednorázovou konferenci TED (Technology – Education – Design) uspořádal  v 80. letech Richard Wurman. Vznikl tak neobvyklý formát, kdy se na jevišti během několika hodin vystřídají desítky řečníků z rozličných oborů a v přibližně dvaceti minutách předají svá sdělení. Tento neobvyklý koncept se postupně stal celosvětovým fenoménem.

Organizace TED uděluje licence lokálním organizátorům a umožňuje jim tak pod písmenem X, tedy symbolem nezávislosti, šířit zajímavé a netradiční myšlenky dál.

Proč TEDx Plzeň

Jsme důkazem, že síla myšlenek spojuje lidi. Před pár měsíci se někteří z nás vůbec neznali – každý pracujeme v jiném oboru, máme různé zájmy. Nemít společnou myšlenku a chuť aktivně se zapojit mezi tisíce organizátorů po celém světě, asi bychom se nikdy nesetkali.

Teď ale obohacujeme jeden druhého, rádi se potkáváme, společně vymýšlíme a tvoříme, učíme se týmově komunikovat, prožíváme a smějeme se. A nebýt právě oné společné myšlenky, neměli bychom co šířit. Především ale věříme, že síla myšlenek může ledacos změnit. Třeba i svět!